Müügitingimused

1. Tingimuste ulatus ja kehtivus
1.1. Tingimused kehtivad kõigi isikute ja ostukeskkonna www.teletark.ee (edaspidi e-pood) omanik Heikom OÜ (registrikood:11105469, käibemaksukohuslase number: EE100952618, aadress: Suur 18, Jõgeva, e-post: heikom@teletark.ee) vahel e-poe vahendusel toodete ostmisel tekkivate õigussuhete kohta, muuhulgas kohalduvad ka Eesti Vabariigis kehtivad õigusaktid.
1.2. E-poe kasutajaks on juriidiline isik või füüsiline isik (kes kinnitab e-poe kasutamisega, et on vähemalt 18- aastane (edaspidi ka tarbija)). Kasutaja kinnitab e-poe kasutamisega, et on tingimustega tutvunud ning nõustub ja täidab tingimusi korrektselt.
1.3. Heikom OÜ jätab endale õiguse e-poe arendamisest tulenevalt ning e-poe parema ja turvalisema kasutamise huvides käesolevaid tingimusi ja hinnakirja muuta ning täiendada. Tingimuste ning hinnakirja muudatustest ja täiendustest teavitatakse isikuid e-poe kodulehe kaudu. Tingimuste ja hinnakirja muudatused ning täiendused jõustuvad alates vastava muudatuse või täienduse avaldamisest interneti leheküljel www.teletark.ee. Kui Te edastasite oma tellimuse enne tingimuste muudatuste jõustumist, kohaldatakse Teie poolt tellimuse edastamise ajal kehtinud tingimusi, v.a kui seaduses või käesolevates tingimustes on ette nähtud teisiti.

2. Hinnad
2.1. E-poes müüdavate toodete hinnad on kuvatud eurodes ja tasumine toimub eurodes.
2.2. Kõik hinnad sisaldavad käibemaksu 22 %.
2.3. E-poe hinnad kehtivad arve tähtajalise tasumise puhul vastavalt punktis 4 sätestatule.
2.4. E-poes märgitud toote hinnale võib lisanduda transporditasu, mis tuuakse esile ostukorvis transpordiviisi valiku hetkel. Transporditasu sõltub tellitava toote suurusest, kaalust või kulleri ( Omniva pakiautomaadi teenus, Itella SmartPOST pakiautomaadi teenus, DPD pakiautomaat ja DPD kuller) valikust. Valikul „Tulen ise kaubale järele“ transporditasu ei rakendu.
2.5. E-poes olev sortiment ja hinnad võivad erineda Teletark kaupluses olevast sortimendist ja hindadest.
2.6. E-poes välja toodud hinnad kehtivad e-poes, Teletark kaupluses olevad hinnad võivad e-poe hindadest erineda.

3. Ostukorv ja tellimuse vormistamine
3.1. Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Ostukorv luuakse, kui olete vajutanud nupule „Lisa ostukorvi“. Vajutades valikut „Ostukorv“ näete kogu oma ostukorvi koos tasutava summaga.
3.2. Ostukorvis olevate toodete arvu võite muuta. Samuti võite muuta tellitavate toodete kogust. Tehtud muudatuse kinnitamiseks vajutage nupule „Uuenda ostukorvi“. Tellimuse vormistamise jätkamiseks vajutage nupule „Mine maksma”. Teid suunatakse tellija andmete leheküljele.
3.3. Tellija andmete lehel sisestage nõutavad andmed, soovitav tarneviis ning vajutage nupule „Esita tellimus”. Teid suunatakse maksma.
3.4. Olge tellija andmete ja tellimuse kinnituse lehekülgedel olevate lahtrite täitmisel tähelepanelik, sest selle informatsiooni täpsusest ja õigsusest sõltub Teie poolt ostetud toodete kiire ja häireteta kohaletoimetamine.
3.5. Toodete müügileping loetakse sõlmituks (Lepingu jõustumine) arvates tellimuskinnituse järgi tasumisele kuuluva summa laekumisest Heikom OÜ arvelduskontole.
3.6. E-poes sooritatud tellimuste töötlemine toimub tööpäevadel (E-R kl 10.00-16.00). Kehtib ka „Tulen ise kaubale järele“ tarnevaliku puhul.

4. Toodete eest tasumine
4.1. Makse sooritamiseks valige tellimuse vormistamise leheküljel endale meelepärane makseviis.
4.2. Toodete eest on võimalik tasuda pangalingiga (Swedbank, SEB, Luminor, LHV, Coop), krediitkaardiga (Maestro, Mastercard, Visa) või kasutades Inbank järelmaksu.
Pangalingiga tasumisel vajutada kindlasti panga lehel nuppu “Tagasi kaupmehe juurde” ning ärge sulgege enne ümbersuunamist veebiakent. Makseid vahendab Montonio Finance OÜ.
4.3. Tellimus tühistatakse juhul, kui ostusumma ei ole 5 päeva jooksul laekunud  Heikom OÜ arvelduskontole.
4.4. Tellimuse tühistamise või ostetud toote tagastamise korral tagastatakse ostusumma vastavalt tellimuse vormistamisel valitud makseviisile. Ülekandega tasutud summa kantakse tagasi kontole, millelt tasutud summa laekus.

5. Toodete kohaletoimetamine ja üleandmine
5.1. Peale Lepingu jõustumist vastavalt Tingimuste punktile 3.5. toimetatakse tooted tarbijale kohale tema poolt tellimuse vormistamisel valitud tarneviisil:

– Omniva pakiautomaat;
– Itella SmartPost pakiautomaat;
– DPD pakiautomaat;
– DPD KULLER;
– Tulen ise kaubale järele
5.2. Saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 2-7 tööpäeva jooksul alates ostu sooritamisest. Erandlikel juhtumitel on õigus kaup kohale toimetada kuni 45 kalendripäeva jooksul.
5.3. Tooted koos eestikeelse kasutusinfo ja muude toodete juurde kuuluvate dokumentidega toimetab kullerfirma kohale tootekaardil ja tellimuse kinnitusel näidatud tarne tähtaja jooksul.
5.4. Juhul, kui tarbija poolt tellitud toodet ei ole laos ja see tuleb spetsiaalselt tarnijalt tellida ning on ilmne, et toote kohaletoimetamine toote kirjelduses määratud tarnetähtaja jooksul ei ole võimalik, ning muudel juhtudel, kui toodete tähtaegne kohaletoimetamine ei ole võimalik asjaoludel, mille eest Heikom OÜ ei vastuta, teatame sellest tarbijat tarbija poolt tellimuse vormistamisel teatatud kontakttelefoni või elektronposti teel 2 tööpäeva jooksul arvates Lepingu jõustumisest vastavalt Tingimuste punktile 3.5. ning ühtlasi anname teada tellitud toote kohaletoimetamise tähtaja. Juhul, kui tarbijana kaotate toote kohaletoimetamise pikema tähtaja tõttu huvi toote ostmise vastu, on tarbijal õigus oma tellimus tühistada (vt täpsemalt punktidest 6.1. ja 6.4.) ning tarbija poolt tasutud summa (koos transpordi maksumusega) tagastatakse. Tellimisel toote osas saadame tarbijale 100 % ulatuses ettemaksu arve.
5.5. Kui tellitud tooted on kullerfirmale üle antud, võtab kullerfirma tarbijaga ühendust ja teatab toodete kohale toomise aja.
5.6. Kullerfirma toimetab tooted tarbija poolt tellimuse vormistamisel märgitud aadressile. Sihtkoha hilisem muutmine ei ole võimalik.
5.7. Palun jälgige tellimuse vormistamisel esitatavate kontaktandmete õigsust vältimaks viivitusi ja arusaamatusi toodete kohaletoimetamisel. Heikom OÜ ja kullerfirma ei vastuta toodete kohaletoimetamise viivituse ja tekkinud arusaamatuste eest juhul, kui viivitus või arusaamatus on tingitud tarbija poolt tellimuse vormistamisel esitatud andmete ebatäpsusest või ebaõigsusest.
5.8. Tooted antakse kulleri poolt tarbijale üle koos saatelehega. Enne saatelehe allkirjastamist soovitame tungivalt tarbijal toodete pakend üle vaadata ja selle väliste vigastuste korral märkida kulleri saatelehele sellekohane märkus. Palume tarbijal vigastatud pakendiga tootest teatada elektronposti aadressil heikom@teletark.ee või Heikom OÜ kontakttelefonile: 5579500. Vajadusel kullerfirma poolt vigastatud pakendiga toode asendatakse.
5.9. Tarnetingimused kehtivad vaid Eesti Vabariigi territooriumil.
5.10. Valides toote kättesaamiseks „Tulen ise järele“, väljastatakse toode tarbijale Heikom OÜ kauplusest Teletark isikut tõendava dokumendi alusel. Tarbijale saadetakse kinnitus e-posti teel, kui kaup on komplekteeritud. E-poest tellitud toodete väljastamine toimub tööpäevadel (E-R) kl. 9.00-17.00. Kompleteeritud tellimusi hoitakse laos 14 päeva alates teavitamisest.
5.11. E-poes www.teletark.ee poolt müüdavates seadmetes kasutamiseks vajalikud kasutatud keskkonnaohtlikud kulumaterjalid, nagu akud ja patareid, võetakse tasuta vastu  kaupluses Teletark (Suur 18, Jõgeva). Suuremõõtmelised elektroonikajäätmed tuleb viia sobivasse jäätmete kogumisjaama. 

6. Tellimuse tühistamine ja toote tagastamine
6.1. Tarbijal on õigus peale too(de)te eest tasumist, kuid enne too(de)te kohaletoimetamiseks kullerile andmist, oma tellimus tühistada, saates e-poe elektronposti aadressile heikom@teletark.ee vastavasisulise teate koos tellimuse numbri ning oma panga arvelduskonto numbriga.
6.2. Peale too(de)te kättesaamist on tarbijal 14 päeva aega too(de)tega tutvumiseks. Kui ostetud kaup tarbijale mingil põhjusel ei sobi, siis on tarbijal võimalus 14 päeva jooksul toode tagastada, saates aadressile heikom@teletark.ee vastavasisulise teate. Toote tagastamise soovist saab teatada kasutades tagastusavalduse vormi (sinna märkida tellimuse number, ostja nimi, toote kättesaamise kuupäev, arvelduskonto number, tagastava toote täpne nimetus ning põhjus, miks soovitakse tootest loobuda). Toode on võimalik tagastada kauplusesse Teletark (tööpäeviti 10-16.00), saata kulleriga: kauplus Teletark, Suur 18, Jõgeva, 48306 või kasutada Itella Smartposti pakiautomaate- tagastuseks valida Jõgeva kaubahalli pakiautomaat (telefon: 5579500). Kasutamise tunnustega toodete tagastuse puhul on Heikom OÜ-l õigus tagastusest keelduda või leppida kokku asja väärtuse vähendamise hüvitises. Tasaarvestamiseks saadab Heikom OÜ tarbijale tasaarvestamise avalduse tarbija poolt tellimuse vormistamisel teatatud e-posti aadressile. Juhul, kui tarbija ei ole nõus tasaarvestamise teates näidatud väärtuse vähenemisega, on tarbijal õigus kaasata toote väärtuse vähenemise kindlakstegemiseks sõltumatu ekspert.
6.3. Toote tagastamisega seotud kulud kannab tarbija, v.a. järgmisel juhtudel:
– Kui toode on kahjustusega, mida ei olnud võimalik välisel vaatlusel tuvastada ning mis ei ole tekkinud pakendi avamisel;
– Kui toode ei vasta tarbija tellimuses olevale tootele (s.t. ekslikult saadeti vale toode).
6.4. Tellimuse tühistamisel punktis 6.1 sätestatud juhul või tellimusest taganemise korral punktis 6.2 sätestatud juhul tagastatakse tarbijale ostu eest tasutud summa, millest Heikom OÜ-l on õigus rakendada transporditasu ning selle tagastavast summast maha arvestada. Tagastamisele ei kuulu osutatud teenuste ( transport, paigaldus, vana toote äravedu jms) eest tasutud summad. Tagastatud toote eest tasutud ostusumma tagastame vastavalt ostu sooritamisel kasutatud makseviisile 14 päeva jooksul alates taganemisteate jõudmisest meieni, eeldusel, et olete sama tähtaja jooksul ehk 14 päeva jooksul kauba tagastanud, v.a käesolevate tingimuste punktis 6.5. sätestatud juhtudel.
6.5. Toode tuleb tagastada originaalpakendis. Tootepakend tuleb avada ettevaatlikult seda kahjustamata. Tagastatav toode (s.h tarvikud) peab olema kasutamata ja rikkumata. Tarbijal on õigus tootega tutvuda viisil, nagu see on lubatud tavapäraselt poes ning tarbija vastutab tootega tutvumisel toote väärtuse vähenemise eest, kui tarbijana olete toodet kasutanud eeltoodust muul viisil. Tagastatav toode peab olema komplektne (sisaldama tootepakendit ja kõiki tootepakendis sisaldunud esemeid – kaablid, kasutusjuhendid jne). Kui toode on ostetud kampaania korras, kus tootele on lisatud veel mõni toode, tuleb tarbijal tagastada kogu komplekt (st kõik tooted).
6.6. Tarbijal ei ole õigus taganeda talle spetsiaalselt tellitud toodetest. Samuti ei ole tellitavate toodete puhul tellimuse tühistamine ja toodete tagastamine võimalik.

7. Nõuetele mittevastavate toodete tagastamine
7.1. Tarbijalemüügi puhul vastutab Heikom OÜ asja lepingutingimustele mittevastavuse eest, mis ilmneb kahe aasta jooksul asja üleandmisest tarbijale. Tarbijalemüügi puhul eeldatakse, et kuue kuu jooksul asja ostjale üleandmise päevast ilmnenud lepingutingimustele mittevastavus oli olemas asja üleandmise ajal, kui selline eeldus ei ole vastuolus asja või puuduse olemusega.
7.2. Ostja peab teatama asja lepingutingimustele mittevastavusest Heikom OÜ-d (heikom@teletark.ee) mõistliku aja jooksul pärast seda, kui ta asja lepingutingimustele mittevastavusest teada sai või pidi teada saama. Tarbijalemüügi puhul peab tarbija teatama asja lepingutingimustele mittevastavusest Heikom OÜ-d ühe kuu jooksul pärast seda, kui ta sai mittevastavusest teada.
7.3. Heikom OÜ ei vastuta:
1) tarbija süül toote halvenemise/ kahjustumise eest;
2) puuduste eest, mis on tekkinud toote mittekorrapärase kasutamise tagajärjel;
3) toote normaalse kulumise eest tavapärase kasutamise korral.
7.4. Toote nõuetele mittevastavuse või puuduse korral on tarbijal õigus nõuda toote asendamist nõuetele vastava ja puudusteta toote vastu või taganeda tellimusest ja tagastada nõuetele mittevastav toode Heikom OÜ kulul.
7.5. Nõuetele mittevastava toote tagastamise korral kantakse toote eest tasutud summa (koos transpordimaksumusega) tarbija poolt esitatud pangakontole hiljemalt 14 päeva jooksul arvates tellimusest taganemise ja toote tagastamise soovi kohta teate kätte saamisest.
7.6. Majandustegevuses tegutsevatel isikutel on õigus esitada too(de)tega seoses pretensioon 5 tööpäeva jooksul alates kauba kättesaamisest.
7.8. E-pood vastab tarbija esitatud kaebustele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul. Pretensioone saate esitada e-maili aadressil heikom@teletark.ee või telefonil 5579500
7.9. Toote defekti ilmnemisel edastage järgmine informatsioon:
– nimi ja kontaktandmed;
– tellimuse number;
– toote puudus (defekti kirjeldus, foto).

8. Vastutus ja vääramatu jõud
8.1. Heikom OÜ vastutab tarbija ees ja tarbijana vastutate Heikom OÜ ees teisele poolele käesolevate tingimuste rikkumisega tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.
8.2. Heikom OÜ ei vastuta tarbijale tekitatud kahjude eest või toote kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kahju või toote kohaletoomise viibimine on tingitud asjaolust, mida Heikom OÜ ei saanud mõjutada ning mille saabumist Heikom OÜ ei näinud ette ega võinud ette näha (vääramatu jõud).

9. Muud tingimused
9.1. Heikom OÜ kasutab tarbija poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba tarbijale saatmiseks. Heikom OÜ edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvatele ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.
9.2. Heikom OÜ saadab tarbijale uudiskirju ning pakkumisi tarbija e-maili aadressile ainult juhul, kui tarbija on selleks avaldanud soovi sisestades veebilehel e-maili aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks.
9.3. Tarbijal on igal ajal võimalik loobuda e-mailile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-maili teel või järgides pakkumisi sisaldava e-mailis toodud juhiseid.
9.4. Käesolevates tingimustes eraldi lahendamata küsimustes lähtutakse Eesti Vabariigis kehtivatest õigusaktidest.
9.5. Heikom OÜ tuletab meelde, et tarbijal on õigus kasutada Võlaõigusseaduse §-s 101 välja toodud õiguskaitsevahendeid (nõuda kohustuse täitmist, nõuda kahju hüvitamist, taganeda lepingust jne).
9.6. Tarbija ja Heikom OÜ vahel seoses e-poe vahendusel toodete tellimise ja ostmisega tekkinud vaidlused lahendatakse läbirääkimiste teel. Kokkuleppe mittesaavutamisel on tarbijal õigus pöörduda oma õiguste kaitseks Tarbijakaitseameti kaudu tarbijavaidluste komisjoni (vt www.komisjon.ee või piiriüleste vaidluste korral: ec.europa.eu/consumers/odr/) või elukohajärgsesse maakohtusse. Tarbija võib esitada kaebuse ise või esindaja kaudu. Vaidluste lahendamisel lähtutakse Eesti Vabariigis kehtivatest õigusaktidest.
9.7. Allkirjaõigus ja õigus sõlmida äriühingu nimel tehinguid (kauba tellimine ja ostmine, hinnapakkumine, ettemaksuarve, broneering, kliendikaardi vormistamine) on:
1) Juhatuse liikmel 2) Volitatud isikul (juhatuse liikme poolt allkirjastatud volikirja alusel)

9.8. Majandustegevuses tegutsevate isikutega lahendatakse vaidlused läbirääkimiste teel. Tulemusteta läbirääkimiste korral Tartu Maakohtus.

10. Vastutust välistav klausel
10.1. Tootepildid on illustratiivse tähendusega. Toote kirjeldus on üldise iseloomuga ning seal ei pruugi olla kõik omadused välja toodud.
10.2. Toodete hinnad ning saadavus võivad muutuda ette teatamata. Antud juhul jätab Heikom OÜ endale õiguse loobuda müügist ning tagastada kliendile raha tema arvelduskontole 14 tööpäeva jooksul.
10.3. Heikom OÜ jätab endale õiguse loobuda müügist, kui tootega on juhtunud mõni järgnevatest probleemidest: on juhtunud inimlik eksitus hinna sisestamisel või tehniline viga süsteemis (Näiteks kui 1000 € maksva toote müügihinnaks on 100 €, siis on tegemist ilmselgelt veaga. Sellest tulenevalt eeldame, et klient peaks aru saama, et tegemist on veaga ja toode ei kuulu sellise hinnaga müümisele).
10.4. Toote infot kontrollitakse ja täiustatakse regulaarselt. Andmed võivad olla pärast tarbija viimast külastust uuenenud. Seoses tootjate andmekaartide puudulikkusega võib e-poe toote infos esineda ebatäpsusi. Antud juhul Heikom OÜ ei võta vastutust toote andmete õigsuses. Soovitame siiski enne ostu sooritamist võimalusel kontrollida tooteinfo täpsust meie klienditeeninduse telefonil 5579500 või saates kirja e-maili aadressile heikom@teletark.ee

Tagastamine

Peale too(de)te kättesaamist on tarbijal 14 päeva aega too(de)tega tutvumiseks. Kui ostetud toode tarbijale mingil põhjusel ei sobi, siis on tarbijal võimalus 14 päeva jooksul toode tagastada.
Toote tagastamiseks peate täitma tagastusavalduse vormi ning edastama selle e-posti teel heikom@teletark.ee.
Juhul kui tarbija ei kasuta tagastamiseks tagastusavalduse vormi, palume tagastusavalduses märkida:

– Tellimuse number;
– Toote kättesaamise kuupäev;
– Ostja nimi;
– Tagastava toote nimetus;
– Arvelduskonto number, kellele ja kuhu raha tagastatakse;
– Põhjus, miks soovitakse tootest loobuda.

Tarbija peab tagastusavalduses nimetatud toote tagastama hiljemalt 14 päeva jooksul tagastusavalduse esitamisest. Toode on võimalik tagastada kauplusse Teletark (tööpäeviti 9-17), saata kulleriga: Heikom OÜ, Suur tn 18, Jõgeva 48306 või kasutada Itella Smartposti pakiautomaate- tagastuseks valida Jõgeva  kaubahalli pakiautomaat (telefon: 5579500).

Enne toote tagastust tutvuge tagastustingimustega.

Toote tagastamisega seotud kulud kannab tarbija, v.a. järgmisel juhtudel:

  • Kui toode on kahjustusega, mida ei olnud võimalik välisel vaatlusel tuvastada ning mis ei ole tekkinud pakendi avamisel;
  • Kui toode ei vasta tarbija tellimuses olevale tootele (s.t. ekslikult saadeti vale toode).

Toode tuleb tagastada originaalpakendis. Tootepakend tuleb avada ettevaatlikult seda kahjustamata. Tagastatav toode (s.h tarvikud) peab olema kasutamata ja rikkumata. Tarbijal on õigus tootega tutvuda viisil, nagu see on lubatud tavapäraselt poes ning tarbija vastutab tootega tutvumisel toote väärtuse vähenemise eest, kui tarbijana olete toodet kasutanud eeltoodust muul viisil. Tagastatav toode peab olema komplektne (sisaldama tootepakendit ja kõiki tootepakendis sisaldunud esemeid – kaablid, kasutusjuhendid jne). Kui toode on ostetud kampaania korras, kus tootele on lisatud veel mõni toode, tuleb Teil tagastada kogu komplekt (st kõik tooted).

Tarbijal ei ole õigus taganeda talle spetsiaalselt tellitud eritoodetest.

Tagastatud toote eest tasutud ostusumma tagastame vastavalt ostu sooritamisel kasutatud makseviisile 14 päeva jooksul alates taganemisteate jõudmisest meieni, eeldusel, et olete sama tähtaja jooksul ehk 14 päeva jooksul toote tagastanud.

Juhul kui toode on saanud tagastamisel kahjustusi või tootel esineb kasutamise tunnused on Heikom OÜ-l õigus tagastusest keelduda või leppida kokku asja väärtuse vähendamise hüvitises.